V léčení

5.12.18 – BEAGLE – KYNŠPERK NAD OHŘÍ

Statistika sv. Mikuláše je neúprosná a tak po Mikym a Jitůzii tu máme další nadílku… K tomuto pejskovi nás volala hlídka PČR po desáté večerní 5.12.18. Byl nalezen ležící na sjezdu z dálnice u Kynšperka. Dle prvotního hlášení měl být sražený a nemoct se postavit na zadní nohy. O autonehodu se nejspíš nejednalo, nakonec ho nebylo ani nutné brát na nosítka. Pravděpodobně byl jen hodně vysílený. Později jsme dostali informaci, že tento pejsek se 24. a 29.11. pohyboval na silnici mezi Lazy a Kladskou.

Pejsek dostal jméno Bady. Je již starší, více pije, má nekvalitní srst. Z pobytu v mrazu venku je nastydlý. Zadní nožky jsou dost vachrlaté a bude potřeba vyjmout poškozené oko. Dle výsledků odběrů má horší jaterní testy a vysoký počet bílých krvinek, tedy zánět v těle.

Bude potřeba řešit jeho celkový zdravotní stav a problémy, které ho momentálně trápí. Pejsek proto přechází pod patronát našeho spolku Záchranka pro zvířata, z.s. Aktuálně mu byla nasazena antibiotika. Dostává ostropestřec, kloubní výživu, lososový olej a vitamíny, díky čemuž se snad dostane brzy do formy. Čeká ho znovu krev a podle výsledků se uvidí, co dále s okem. 

Bady navštívil doktora Gargela v Sokolově, který se specializuje na oči a 10.1.19 je objednaný na operaci, při které mu bude oko vyjmuto. Zároveň bychom už pomalu rádi Badymu hledali nový domov, kam by mohl po rekonvalescenci odejít. Určitě by nebyl šťastný v bytě, ale za domeček se zahrádkou bude moc vděčný. 

FOTOGALERIE:

FAKTURACE:

VIDEO:

S působností v Karlovarském Kraji