Služby

Odchytové služby

Nabízíme odchytové služby psů, koček, holubů aj. Odchyty provádíme vždy tak, aby odchytávané zvíře bylo co nejméně stresováno, případně ohrožováno dalšími faktory.

Odchyty provádíme pomocí vodítek, odchytové tyče, odchytového vaku, návnadové nebo dálkové narkotizace, odchyty koček pomocí sklopce. V případě koček a holubů jsme schopni dle požadavků zadavatele a platné legislativy provést komplexní soubor opatření, vedoucích ke snížení počtu těchto zvířat. Naprostou samozřejmostí je kontrola čipů u odchycených zvířat a předání veškerých informací vhodným způsobem jak veřejnosti, tak dotčeným orgánům. Odchycené zvíře je možné umístit v našem soukromém zařízení v Dalovicích. Prohlašujeme, že splňujeme veškeré legislativní požadavky pro výkon této činnosti.

Záchranná služba pro zvířata

Pokud dojde u Vašeho zvířátka k razantnímu zhoršení zdravotního stavu, anebo k úrazu, nedejbože k jiným závažným stavům jako je otrava, autonehoda, pokousání jiným psem atd. , jsme tu pro Vás. Po telefonické dohodě co nejdříve přijedeme na Vámi zadanou adresu, poskytneme první pomoc a odvezeme Vás i Vašeho zvířecího kamaráda k veterinárnímu lékaři. Volba veterinární ordinace je zcela na Vás, v případě potřeby rádi poradíme, doporučíme a to s ohledem na potřebné přístrojové vybavení, specializaci atd. K tomuto účelu slouží uzpůsobené vozy.

Přeprava k veterinárnímu lékaři je závislá na provozní době jednotlivých ordinací. V našem kraji není funkční nonstop pracoviště.

Pietní služby

Pokud dojde k úhynu Vašeho zvířete, je to vždy velmi bolestivá záležitost. Mnoho z nás bere zvíře jako svého člena rodiny a tak není divu, že ještě za jeho života přemýšlíme, co budeme dělat, až jednou odejde. V těchto chvílích nabízíme celou škálu služeb a to od pohřbení na vlastní zahrádce, až po realizaci pohřbu na některém ze psích hřbitovů, anebo zpopelnění v některém krematoriu pro zvířata. V případě Vašeho zájmu o tyto služby, anebo v případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat. V nedávné době bylo v Chodově u Sokolova otevřeno první zvířecí krematorium Pet Heaven. Samozřejmě i zde je možno zajistit poslední cestu Vašeho zvířecího kamaráda. Pokud Vám stačí skromnější řešení, můžete tělo dopravit k nám, zajistíme uložení v mrazicím boxu a předáme jej asanačnímu podniku.

Ubytování psů

Nabízíme ubytování pro odchycené, anebo poraněné psy v naší malé záchranné stanici a to pro námi odchycené psy, anebo pro psy odchycené v obcích, se kterými máme smluvní vztah.

K dispozici máme tři venkovní kotce, jednu vnitřní nevytápěnou místnost a dvě vnitřní vytápěné místnosti. Ubytování poskytujeme pouze na pár dní, během kterých si obec má čas zajistit útulek, anebo majitel pejska vyzvednout, než se přemístí do útulku. Poraněné psy přijímáme dle aktuálních možností i na delší čas po dobu jejich léčení. Z kapacitních důvodů neposkytujeme hotelové služby pro psy soukromých osob.

Zvláštní služby  

Jedná se zejména o spolupráci s orgány státní správy. Zajišťujeme například asistenci exekutorům a Policii při vstupu do míst, která jsou střežena psy, provádíme práce v infekčních nebo jinak rizikových prostorách. Lze provést i odchyt vysoké zvěře, pakliže je tato v zájmovém chovu.

Disponujeme řadou vybavení a přístrojů, jako je štěrbinová kamera, přístroj pro noční vidění, vyprošťovací nástroje apod, jsme tedy v mnoha případech schopni zajistit i vyproštění zvířete z nepřístupných prostor. 

Co neprovádíme

Neprovádíme odchyty a umístění volně žijících zvířat, neprovádíme odchyty toulavých zvířat na základě oznámení veřejnosti, neprovádíme domácí euthanasie bez přítomnosti veterinárního lékaře, neprovádíme vyhledání zaběhlých zvířat, a to ani pomocí jiného psa ani pomocí mikročipu – mikročip skutečně neslouží jako GPS lokátor. Také není možno k nám zvíře umístit, protože máte například alergii, narodilo se vám dítě, anebo už jej jednoduše nechcete. 

Ceník služeb

S působností v Karlovarském Kraji