Důležité informace pro nálezce

JAK TO FUNGUJE?

U nalezeným zvířat poskytujeme služby v souladu se zákonem (Veterinární zákon, NOZ) výhradně na žádost obecních úřadů, případně Policie ČR, nikoliv na žádost samotných nálezců.

Na základě dohody, anebo smluvního vztahu zajišťujeme odchyty pro cca 25 obcí v Karlovarském kraji. V těchto obcích, pokud se nalezne pes, se představitelé obcí většinou obrátí na nás se žádostí o odchyt, prvotní umístění, případně o přepravu do útulku.

Pokud tedy naleznete psa – co dělat?

1. VŽDY A ZA VŠECH OKOLNOSTÍ informovat obec, na jejímž katastrálním území bylo zvíře nalezeno (dle zákona oznámit nález obci, pokud obec má svou obecní/městskou policii, tak se většinou hlásí nález přes ni). Zde je k dispozici mapa, můžete si v pravém sloupci vybrat, aby se vám zobrazily správní hranice, tj. hranice jednotlivých obcí podle katastrálního území (označeno fialovou barvou). Katastrální hranice se vám zobrazí rovněž při zadání obce na Mapy.cz i na Google mapách.

Kontakty na jednotlivé obce Karlovarského kraje např. zde – http://www.kr-karlovarsky.cz/obcan/seznam_obci.htm

2. Pokud nemůžete najít kontakt na představitele obce, obraťte se s žádostí o pomoc na PČR, ta by měla mít kontakt na starostu pro případ nouze.

3. V případě, že pes ohrožuje provoz, anebo na někoho útočí, volejte vždy PČR. Ta sice psa nemůže (a skoro ve všech případech ani nesmí) odchytávat, anebo někam odvážet. Má ale vždy možnost zavolat nás a zároveň je POVINNA zabezpečit místo (například regulaci provozu atd.)

4. V telefonátu na PČR nebo MP VŽDY TRVEJTE na příjezdu hlídky, nejenže víme z vlastní zkušenosti o mnoha výmluvách, ale zabrání se tak i případnému nedorozumění.

5. Pokud se někde rozhodneme pomoci, jde o NAŠE rozhodnutí a dobrou vůli, nikoliv o povinnost. Rádi se budeme věnovat „neodchytitelným“, „agresivním“, apod., ale jen po zvážení našich možností, jak časových, tak finančních, tak kapacitních.

Do naší stanice NENÍ MOŽNÉ umístit dlouhodoběji (tedy déle než na týden) žádného pejska. Stanice byla koncipována jako zázemí pro pejsky na víkend, na pár dní, než se najde místo v útulku, nebo než bude úřední den, nikoliv jako útulek. Tak to prosím respektujte. Stejně tak jako do útulku nevoláte kvůli tomu, aby Vám někde odchytili pejska, tak odchytové službě prosím nevolejte s tím, že chcete u nás pejska umístit. Odpověď bude po jistých zkušenostech vždy znít ne.

Děkuji moc za pochopení 🙂

S působností v Karlovarském Kraji