CHCETE POMOCI MATERIÁLNĚ, ALE NEVÍTE ČÍM? ZDE PŘINÁŠÍME PÁR TIPŮ:

Granule: 

Z granulí nejčastěji pejskům nakupujeme granule Sam’s Field od firmy JK Animals v akci pro útulky, více o této skvělé akci naleznete zde:

https://www.jkanimals.cz/cs/pro-psi-utulky-a-spolky/

Nepohrdneme ale žádnými kvalitnějšími granulemi (např. značka Brit má dobrý poměr kvalita x cena). Nepoužíváme ovšem žádné supermarketové granule. Psi k nám často přicházejí ve špatném stavu – nemocní, zanedbaní, vyhublí a ti potřebují naopak to nejlepší. Není potřeba nosit velká balení, budeme rádi za klidně malé balení, ale za to kvalitnějších granulí. Děkujeme tímto zároveň za pochopení.

Dále se vždy hodí obojky (i vodítka):

Pejsci k nám přicházejí od těch úplně nejmenších jako jsou štěňata a psi malých plemen až po ty největší jako jsou např. pastevci. Hodí se tedy naprosto každá velikost i typ. Každý pes opouští naši stanici i se svým obojkem. Obojek nemusí být vůbec nový, ale musí být funkční a spolehlivý, aby se nám někde hafan neztratil, když obojek selže 🙂

Vodítka na venčení i odchyty používáme delší (přepínací).

Konzervy: 

Vzhledem k tomu, že u nás na stanici není nikdy větší množství psů dohromady, uvítáme spíše menší (200 – 400g), které po otevření ihned spotřebujeme, ale opět kvalitnější: např. Carno, Rinti, ….

(výhodně možno zakoupit např. na www.zoohit.cz).

Krácení dlouhé chvíle:

Dlouhé chvíle si u nás pejsci krátí nejradši hlodáním sušeného masa, k nejoblíbenějším pak patří sušené vepřové uši a záušky.

Doplňky: 

Co nejčastěji přidáváme do jídla: kloubní výživa (většinou Apto-flex, v těžkých případěch pak Stride plus), vitamíny (vit. C, Roboran, vitamíny pro seniory), lososový olej.

Kde spíme?

U psů v kotcích se nám osvědčila dřevitá vlna pro mazlíčky do bud (např. Mavez), protože se dá objednat na internetu za pár korun po kilech. Seno ani slámu se nám nedařilo sehnat v menším množství. Celý balík sena, anebo slámy bychom nespotřebovali, ani neměli kde uskladnit. U psů uvnitř se nám zase osvědčily vyřazené dětské povlečené přikrývky ze školek, protože jsou dost tlusté, ale zároveň se dají dát celé do pračky a vyprat. Případně pak oceníme velký pelech s pratelným potahem, ortopedickou matraci pro psy s bolavými klouby, anebo z hygienických důvodů velký plastový pelech. Nevyužijeme malé pelechy, ani malé a slabé deky, těch je vždy dostatek.

Co v zimě?

V zimě psům, kteří jsou v léčení, malým, anebo krátkosrstým přitápíme v našich vnitřních boxech, uvítáme tedy třísky, dřevěné a uhelné brikety, uhlí, podpalovače 🙂

 

Co se ještě může hodit?

Savo a jiné dezinfekce, hadry a mopy na vytírání, prací prostředky, pytle na odpad, antiparazitika, dobíjecí baterie do pomůcek, kancelářské potřeby. Barvy – klasické bílé na stěny, lazury na podlahy v kotcích, plot, atd.

Tento článek byl sepsán jako inspirace v návaznosti na často kladené dotazy, jak nám můžete pomoci. Chtěli bychom Vám tak trochu usnadnit orientaci a ještě jednou všem moc děkujeme za jak materiální, tak i finanční pomoc.