BADY

5.12.18 – BEAGLE – KYNŠPERK NAD OHŘÍ

K tomuto pejskovi nás volala hlídka PČR po desáté večerní 5.12.18. Byl nalezen ležící na sjezdu z dálnice u Kynšperka.

Dle prvotního hlášení měl být sražený a nemoct se postavit na zadní nohy. O autonehodu se nejspíš nejednalo, nebylo ho nakonec nutné brát ani na nosítka. Pravděpodobně byl jen hodně vysílený. Později jsme dostali informaci, že tento pejsek se 24. a 29.11. pohyboval na silnici mezi Lazy a Kladskou.

Pejsek dostal jméno Bady. Je již starší, více pije, má nekvalitní srst. Z pobytu v mrazu venku je nastydlý. Zadní nožky jsou trochu vachrlaté a bude potřeba vyjmout poškozené oko. Dle výsledků odběrů má horší jaterní testy a vysoký počet bílých krvinek, tedy zánět v těle.

Bude potřeba řešit jeho celkový zdravotní stav a problémy, které ho momentálně trápí. Pejsek proto přechází pod patronát našeho spolku Záchranka pro zvířata, z.s. Aktuálně mu byla nasazena antibiotika. Dostává ostropestřec, kloubní výživu, lososový olej a vitamíny, díky čemuž se snad dostane brzy do formy. Čeká ho znovu krev a podle výsledků se uvidí, co dále s okem.

Bady navštívil doktora Gargela v Sokolově, který se specializuje na oči a 10.1.19 je objednaný na operaci, při které mu bude oko vyjmuto. Zároveň bychom už pomalu rádi Badymu hledali nový domov, kam by mohl po rekonvalescenci odejít. Určitě by nebyl šťastný v bytě, ale za domeček se zahrádkou bude moc vděčný.

10.1.19 Báďa má za sebou operaci, oko mu bylo vyjmuto.

20.1.18 Bady byl u paní doktorky, byly vyndány stehy a pak už honem frčel do nového domova. Bydlí teď v Železném Brodě 🙂

FAKTURACE:
VIDEO: